MEZOTERAPIA INIEKCYJNA

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu mikroskopijnych ilości substancji leczniczych w głąb skóry. Śródskórne wstrzyknięcie biologicznie czynnych związków techniką mikronakłuć zapewnia wysoką skuteczność i efektywność zabiegu. Mezoterapia jest metodą stosowaną do regeneracji i poprawy wyglądu skóry, odmłodzenia, w leczeniu cellulitu, rozstępów, a także w leczeniu i profilaktyce łysienia.

Wskazania:

  • zwiotczenie skóry
  • profilaktyka anty-aging-przeciwzmarszczkowa i przeciwstarzeniowa
  • cellulit
  • rozstępy
  • nadmierne wypadanie włosów, rozstępy

Przeciwwskazania:

  •  alergia
  • ciąża, okres karmienia piersią
  • cukrzyca
  • stany zapalne na skórze, opryszczka
  • choroba nowotworowa
  • stosowanie leków przeciwkrzepliwych

 

Mezoterapia w odmładzaniu skóry
Mezoterapię stosuje się profilaktycznie w celu zmniejszenia objawów starzenia się skóry- zmarszczki, zwiotczenie i ścieńczenie skóry. Stosowanie jej można łączyć z innymi zabiegami estetycznymi. Odpowiednie koktajle stosowane są do zabiegów mezoterapii skóry twarzy, szyi i dekoltu. Mieszanina wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny) poprawiają stan skóry. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znacznie lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Mezoterapia w leczeniu cellulitu
Mezoterapia jest metodą niezwykle cenną także w walce z cellulitem. W wyniku zabiegu następuje wzmożony przepływ krwi, zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej i dochodzi do redukcji depozytów tkanki tłuszczowej. Rezultatem jest wygładzenie skóry oraz redukcja cellulitu. Zastrzyki zawierają kofeinę, która pobudza mikrokrążenie skóry i wpływa na uwalnianie tłuszczów z komórek. Może wspomagać ją wyciąg z karczocha, nostrzyka żółtego, l-karnityny i rutyny, które pobudzają metabolizm tłuszczów. Do mieszanek dodaje się także krzemionkę organiczną, która regeneruje tkankę łączną i włókna kolagenu. Aby poprawić napięcie skóry można zastosować preparaty zawierające kwas hialuronowy.

Mezoterapia w leczeniu łysienia
Jednym z najczęstszych wskazań do mezoterapii są choroby włosów, w których dochodzi do utraty lub znacznego osłabienia struktury włosów. Poprzez podawanie w skórę owłosioną głowy preparatów mineralnych, witamin  można w znacznym stopniu poprawić odżywienie włosów, zatrzymać ich wypadanie, a nawet spowodować odrost utraconych włosów. Terapia łysienia to wstrzykiwanie substancji odżywiających włosy, które powodują, że następuje regeneracja struktury włosa.

Medycyna estetyczna

Pozostaw kontakt - oddzwonimy

Wyślij